Qendra Kombtare e Regjistrimit po krijon ura bashkpunimi me Kryqin e Kuq Shqiptar pr ngritjen e fondeve pr prballimin e situats emergjente t krijuar n veri t vendit. Pran ksaj qendre paraditen e sotme sht nnshkruar nj marrveshje mes QKR-s dhe Kryqit t Kuq pr gjetjen e bizneseve t ndryshme pr t financuar n veprimtari humanitare n zonen e goditur nga prmbytjet e ditve t fundit. I pranishm n kt nnshkrim ishte edhe zv.ministri i Ekonomis Eno Bozdo, i cili ka ftuar kompanit shqiptare t japin ndihmesn e tyre n kt situat emergjente.