shkoder-policiaNjë zënkë mes adoleshentësh në shkollën e Vaut të Dejës në Shkodër për pak ka përfunduar në tragjedi kur një 17 vjeçar qëlluar me automatik në drejtim të shkollës.


Gjovalin Deda, 17 vjeç është arrestuar nga policia menjëherë pas ngjarjes, ndërkohë që fatmirësisht nuk ka pasur të lënduar në njerëz nga të shtënat.

Policia vijon hetimet për të zbardhur plotësisht shkaqet dhe rrethanat e ngjarjes së rëndë.


28 tetor 2013 (gazeta-Shqip.com)


 


Ky shkrim Qëllon me armë pranë shkollës së Vaut të Dejës, në pranga 17-vjeçari u publikua me pare te Gazeta SHQIP.