Vlor (start)-Gjat nj takimi t organizuar n Vlor, kryetari i Partis Socialiste Edi Rama se ma ardhjen n pushtet t s majts, asnj shqiptar dhe shqiptare nuk do t detyrohet t marr detin me skaf, duke rrezikuar jetn. Kreu socialist tha se Evropa duhet t ndrtohet n Shqipri pr t gjith shqiptart.Ne jemi t vetdijshm q duhet ta ndrtojm Evropn ktu, n shtpit tona. Duhet ta ndrtojm Evropn n shkollat e fmijve tan. Duhet ta ndrtojm Evropn n spitalet dhe n ambulancat tona. Duhet ta ndrtojm Evropn n vendet e puns t t gjith shqiptarve t ndershm q duan t jetojn me pun t ndershme. Ne jemi t vetdijshm se Evropn do ta ndrtojm ktu s bashku-theksoi Rama para qytetarve vlonjate.Edhe nj her tjetr, Ram tha se Shqipria duhet t ndrtohet nga bashkimi i demokratve dhe socialistve, n nj forc prtej s majts dhe s djathts, forc t ciln vetm kreu socialist duhet ta di se mund t funksionoj.