Tiran (start)- Kryeprokurorja Ina Rama, ka reaguar sot lidhur me krkesn e prokurorve serb pr krimet e lufts pr t zhvilluar hetime n Shqipri. Sipas kryeprokurores Rama, refuzimi i krkess s prokurorve serb sht
n prputhje me normal ligjore dhe sipas saj, nj vendim i till nuk sht aspak i nxituar. Beogradi zyrtar ka akuzuar Shqiprin.Prokurort serb dyshojn se n Shqipri, pikrisht n Mat jan
trafikim organesh t shtetasve serb, n periudhn e lufts n Kosov.