Ekspozen e Kryeministrit Berisha, pr takimet q zhvilloi n Bruksel, ku dorzoi prgjigjet e pyetsorit t Komisionit Europian, kryesocialisti Rama e ka vlersuar si nj shfaqe shqetsuese q prbn nj arsye m shum q shqiptart t protestojn n 30 prill. N prgjigje t konferencs s nj dite m par, t shefit t qeveris, Rama ka deklaruar se Berisha po vrteton se nuk sht i interesuar pr t zgjidhur krizn q ka prfshir vendin. Rama sht shfaqur indiferent pr takimin q paraardhsi i tij n Partin Socialiste ka zhvilluar n Vjen me kryeministrin Berisha, ndrsa ka shtuar me ironi se fakti q Nano dhe Berisha darkojn n nj koh q opozita proteston pr krizn ekonomike, sht dshmi q kryeqyteti i Austris nuk sht i prekur nga kjo kriz.