Transmetuar me 13082014 - 1058
Recep Tayyip Ergodan Edi Rama

PUBLICITETTirane 13 gusht 2014 NOAal- Kryeministri Edi Rama ka uruar Recep Tayyip Ergodan per zgjedhjen e tij si President i Turqisebr
br
Urova telefonikisht Presidentin Erdogan per zgjedhjen e tij dhe folem per zhvillimin e metejshem te partneritetit strategjik mes dy vendeve shkroi Rama ne nje postim ne profilin e tij ne Facebookbr
br
Ergodan fitoi zgjedhjet presidenciale ne Turqi te zhvilluara diten e diele duke lene pas kandidatin e opozites Ekmeleddin Ihsanoglu dhe kandidatin kurd Selahattin Demirtasbr
br
Keto jane zgjedhjet e para direkte per Presidentin e Turqise pasi me pare ishte parlamenti ai qe zgjidhte Kreun e Shtetitaynoaalbr
br
Komentoni mbi kete lajm me poshte Nese keni dicka per te raportuar mbi kete teme na shkruani tekprnoaal

lang enUS

p idlastbrbr