brbrLideri i opozites Lulzim Basha u ka shpjeguar banoreve te Pogradecit se permiresimi i situates ekonomike duhet te nise nga shembja e shtetit paralel qe kryeministri Rama ka ndertuar me Shullazin Balilin apo edhe Kokedhimen e Ahmetajn Ndersa ka degjuar shqetesimet e biznesit ne kete qytet Basha ka theksuar se lufta kunder korrupsionit eshte beteja e pare qe duhet zhvilluarbrbr
brbrBasha Ka nje shtet brenda shtetit qe merr parate qe duhet ti merrje ti Ka nje shtet brenda shtetit qe merr parate qe duhet te shkojne per ilacet neper spitale pajisjet neper spitale Ka nje shtet brenda shtetit qe merr parate e pensioneve e te ndihmes ekonomike Ka nje shtet brenda shtetit dhe ky eshte Koco Kokedhima eshte Klement Balilaj eshte Emiliano Shullazi eshte Saimir Tahiri eshte Edi Rama eshte Arben Ahmetaj Ka nje shtet brenda shtetit po nuk shkaterruam kete shtet brenda shtetit kjo mynxyre do te vazhdojbrbr
brbrLideri i opozites ka premtuar se me ardhjen e PD ne pushtet fokusi do te jete tek investimet qe hapin vende punebrbr
brbrBasha Po si mund te rritet ekonomia kur gjithe parate qe mblidhen nga taksat shkojne per luks qeveritar 90 milione euro i kane bere orendi per zyra per zyrat e Shukriut e te shukrive Parate do te kthehen ne investime dhe jo investime luksi investime qe do te hapin vende punebrbr
brbrSipas Bashes  lideri i maxhorances Rama eshte pergjegjes per futjen e bandave ne qeveribrbr
brbrBasha Nxori njerezit papune riktheu bandat jo vetem ne Shqiperi por edhe ne qeveri Moren 180 milione euro oligarket dhe bandat 22 miliarde ne dy vjet jane zhdukur nga financat e shtetit Keto jane parate qe iu mungojne kasapevebrbr
brbrGjate takimeve ne Pogradec Basha premtoi ndertimin e unazes se qytetit kostoja e te ciles sipas PD eshte 9 milion euro e barabarte me parate qe merr me koncesionin korruptiv Vilma Nushi ne 9 muajbrbr
brbrbrbr
brbrbrbr
brbrbrbr
brbrbrbr
vizionplustv
br