Momenti i finales së Champions League ku Atletiko dhe Real Madrid do të sfidojnë njeri – tjerin, erdhi. Ekipet janë bërë gati për sfidën e shumëpritur. Trajneri i Atletikos, Simeone nuk do të ketë në dispozicion mesfushorin turk Arda Turan, ndërsa Reali luan me tridhembshin, Bale-Ronaldo-Benzema.


Formacionet zyrtare:


Real Madrid: Casillias; Caravajal, Ramos, Varane, Coentrao; Modric, Khedira, Di Maria; Bale, Benzema, Ronaldo 


Atletiko Madrid:Courtois; Juanfran, Miranda, Godin, Filipe Luis; Tiago, Gabi, Koke, Raul Garcia; Villa, Costa