brbrdo njeri e strukturon diten sipas nje rutine e cila duket se nuk ndryshon asnjehere Zgjimi ne mengjes pasohet nga pirja e nje kafeja dita vazhdon ne pune ne shkolle pasditja mbushet me aktivitete te ndryshme e mbremjet here mbyllen qete e here jo Jeta sedentare po ndryshon kryekeput stilin e jeteses e kjo gje ndikon ne menyre te terthorte ne shendetin tone shkruan Living Nese nga dimri i gjate keni fituar peshe e nuk keni mundesi te ushtroheni fale te gjithave atyre qe thame me siper kjo perzierje magjike qe do te shkrije yndyren sa hap e mbyll sytebrbr
brbrKanellabrbr
brbrKanella ka qene e njohur prej shekujsh per vetite e saj te fuqishme mjekesore shte e pasur me antioksidante dhe perberes anti-inflamatorAjo gjithashtu mban nen kontroll nivelin e sheqerit ne gjak duke ndihmuar ne procesin e humbjes se peshesbrbr
brbrVaji i kokosit brbr
brbrVaji i kokosit eshte nje yndyre te shendetshme qe pershpejton metabolizmin duke ndihmuar ne djegien e kalorive ne menyre me efikasebrbr
brbrMjaltibrbr
brbrMjalti permban minerale jetesore si hekuri natriumi kaliumi fosfori zink dhe kalcium Mjalti eshte gjithashtu nje burim i mire i vitaminave duke perfshire folatet niacin riboflavin vitaminen C dhe B6 Hulumtimet kane treguar se mjalti mund te rrise nivelet e kolesterolit te mire ne trup redukton nivelin e stresit dhe nxit humbjen e peshesbrbr
brbrPerberesitbr
1 luge caji kanellebr
34 filxhan vaj kokositbr
12 filxhan mjaltebr
Perzieni te gjite perberesit dhe ruajeni ne frigorifer do mengjes konsumoni nga nje luge ose hidhjani kafesebrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br