Rama-meta-11111111Kryeministri Edi Rama është takuar me kreun e parlamentit Ilir Meta. Takimi i tyre është zhvilluar në Kryesinë e Kuvendit. Mësohet se një prej temave të diskutuara ka qenë reforma zgjedhore. Takimi ka nisur që në orën 9.00 dhe ka zgjatur më shumë se një orë.


Takimi mes tyre është kthyer në një praktikë të përjavshme, ku çdo të mërkurë Rama dhe Meta mblidhen për të diskutuar çështje të ndryshme.


27 janar 2016 (gazeta-Shqip.com)