Mbrojtësi i Manchester Cityt, Micah Richards, është shënjestra kryesore e Real Madridit dhe Milanit.


Trajneri i Realit, Jose Mourinho, është në kërkim të Richards dhe synon të transferojë një mbrojtës të ri për sezonin e ardhshëm.


Edhe Milani po ashtu ka ngjallur interesimin në anglezin, si zëvendësim për të larguarin Thiavo Silva, i cili nënshkroi për Paris Saint-Germain.