Rikthehet në Radiotelevizionin "Ora News" emisioni "Ora Sport Debat".Ky emision do të vijë te teleshikuesit ccdo fundjave ku do të jenë të ftuar analistë sportive, gazetarë dhe futbollistë ku padyshim që do të diskutohet për ndeshjet e javës të Kategorisë Superiore, por jo vetëm. "Ora Sport Debat" vjen me një studio të re dhe moderne ndërsa të enjten në këtë studio është diskutuar me të ftuar për ndeshjen e boksierit Kreshnik Qato. "Ora Sport Debat" do të bëhet vendi ku do të diskutohet për futbollin e javës, golat, skuadrat, moviolën, për gjithçka.

"Ora Sport Debat" është në vazhdën e emisioneve sportive në Radiotelevizionin "Ora News."