brbrPas impenjimit te kombetares superliga shqiptare starton ne mesjave me javen e trete te saj Pa dyshim ne qender te vemendjes eshte takimi ne kryeqytet te enjten mes Partizanit dhe Skenderbeut Te dy skuadrat vine ne situata te ndryshme ne kete perballje Skenderbeu pas dy fitoreve mban vendin e pare ndersa te kuqte kane arritur deri tani nje barazim dhe nje humbje ne Fier qe ne nje fare menyre ka sfumuar merkaton e bujshme qe arriten ne merkaton e veres Gjithsesi tekniku i skuadres nga kryeqyteti eshte i bindur se ekipi i tij do te reagoje pavaresisht se ne futboll cdo gje eshte e paparashikueshme dhe si do te jete interpretimi ne fushe nga lojtaret Ne takimet e tjera Flamurtari pret ne shtepi Apolonine Tirana eshte mysafire ne Shkoder ndaj Vllaznise Elbasani perballet me Teuten ndersa Laci sfidon Kukesin brbr
br