var fbShare url httpvizionplusalronaldo-dhe-shorti-i-championsit-ne-fokus-te-mediave-nderkombetaresize smallp styletext-align justifyShtypi nderkombetar i se martes u hap natyrshem me nje vemendje kryesore te Cristiano Ronaldo Keshtu France Football kishte ne faqen e pare portugezin me Topin e Arte me titullin 8220I shenjti Cristiano Ronaldo8221 Nderkohe spikaste edhe deklarata e Griezmann i perfunduar i treti ne garen per kete cmim Francezi shprehej se perpara tij Messi dhe Ronaldo ishin dy perbindesha te futbollit Ne Spanje Marca kishte shnderruar faqen e pare ne nje leter bixhozi ku numri kater shenjohej nga kater portrete te Ronaldos se arte Ne Portugali 8220O Jogo8221 hapej me titullin 8220Tete vite ne maje te Botes8221 Spanjollja Sport e kishte vemendjen te shorti i Championsit ku kryesore ishte perballja mes PSG dhe Barcelones Barcelona shmang Bayernin por gjen perballe nje tjeter rival te veshtire shkruhej nga kjo e perditshme sportive Edhe Mundo Deportivo perqendrohej te kjo super-sfide Ne Angli Metro thekson perplasjen me deklarata mes Gary Neville dhe Jurgen Klopp 8220Nev8217 mbylle gojen8221 ishte titulli kryesor ku nenvizohej deklarata e gjermanit se nuk i merrte ne konsiderate mendimet e ish-mbrojtesit te United pasi ka deshtuar si trajner dhe qe sipas Klopp e urren Liverpoolin Kjo deklarate zinte vend edhe te Daily Star por vemendja ishte kryesisht te perballja e Arsenalit me Bayernin 8220Perendi na ndihmo8221 ishte titulli dedikuar fatit te keq qe kane topcinjte teksa ne fund spikaste dhe nje analize per City-in ku theksohej se blute e Guardioles duhet t8217i besojne brazilianit Gabriel Jesusbrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br