Kristiano Ronaldo shpallet futbollisti i vitit nga Fifa.Pas fitimit te Topit te Arte 23 vjecari koleksionon edhe nje cmim tjeter.Mesfushori portugez la prapa Mesin, Torres dhe Kaka.Cmimin ia dorezoi ish-futbollisti i famshem Pele.Ronaldo eshte futbollisti i pare i Premier Liges qe fiton kete cmim.