Një lajm i bujshëm vjen nga Anglia për dy nga lojtarët që kanë spikatur më shumë me fanelën e kombëtares shqiptare gjatë edicionit të fundit.

Balaj-Roshi1Një ndër sajtet që merret vetëm me informacione për Liverpoolin 'LFC Supporter Zone', ka publikuar sot dy lajme për një interesim të të kuqve për dy futbollistët, Bekim Balaj dhe Odise Roshin.

Sipas tyre, Balaj ka karakteristika të ngjashme me Levandovskin. I aftë në ajër, i shpejtë, i fortë, me instikt dhe nuhatje të madhe për golin. Balaj dhe Roshi po kalojnë një periudhë shumë të mirë te Rijeka në Kroaci duke qenë momentalisht në vendin e parë me klubin e tyre.