Yamaha

Historia mes Valentino Rosit dhe Yamahas tashm ka prfunduar dhe kjo rrezikon t bhet n mnyrn m t keqe t mundshme. Penges e momentit pr pesarezin sht testi, t cilin italiani do t dshironte ta bnte sa m shpejt me Dukatin, q n garn e Valencias, m 8 nntor. “Pres q ata t m japin leje ta bj prov motorin e skuadrs sime t ardhshme. Nse nuk do t ndodh kshtu, kjo do t thot se marrdhnia me Yamahan nuk ishte aq speciale sa e mendoja un”, ka thn kampioni i shumfisht i bots n MotoGP. M pas, ai ka shtuar: “Nse tashm Lorenco e Spies do t ken rinovime t motorit, t cilat, nse nuk do t m’i japin mua, do t zhgnjehem shum”.
#