Sipas njoftimeve nga Radio Sportiva, trajneri i Fiorentinës, Delio Rossi, kishte paraqitur dorëheqjen e tij në përfundim të humbjes 5-0 nga Juventus të shtunën mbrëma.

Mirëpo, ajo i është refuzuar nga drejtuesit e klubit. Fiorentina është në krizë të rezultateve dhe pas 28 xhirosh në Serie A, gjendet në pozitën e 15-të në tabelë me vetëm 32 pikë, vetëm gjashtë më tepër se Lecce që është brenda zonës së rrezikuar.

Të dielën, Fiorentina është mysafire e Genoas, takim që mund të përcaktojë edhe fatin e trajnerit Rossi.