var fbShare url httpvizionplusalrusi-balaj-dopiete-roshi-asistsize smallbrbrDyshja shqiptare e Terek Groznit vazhdon te jete e pandalshme ne Rusi Bekim Balaj shenoi nje dopiete ne fitoren 4-1 qe skuadra Cecene arriti ne fushen e Ural ne javen e 12 te kampionatit rus ndersa Odise Roshi dhuroi nje asist per shkodranin ndersa ishte protagonist i golit te trete Edhe pse vendasit gjeten shpejt avantazhin qe ne minuten e 11 me penallti shkodrani Balaj arriti te ktheje gjithcka ne baraspeshe dy minuta nga fundi i pjeses se pare ndersa perfitoi nga nje top i kthyer prapa te portieri kundershtar i cili gaboi ne perpjekje per ta larguar ate Me fillimin e pjeses se dyte ne minuten e 56 ne nje kundersulm te shpejte Odise Roshi ishte i papermbajtshem ne krahun e djathe duke dhuruar ne fund nje top te Balaj i cili e kishte mjaft te thjeshte per te cuar topin ne rrjete Me kete dopiete Balaj kaloi ne kuoten e 6 golave per kete sezon me fanellen e Terekut Nderkohe ne nje dominim total tre minuta me vone ishte perseri Roshi i cili arriti te bente gjithcka ne krahun e djathte dhe pas nje krosimi brenda zones ishte Dinga qe ne perpjekje per te larguar topin e coi ate drejt rrjetes Fieraku me pas u zevendesua ne minuten e 72 ndersa Balaj u largua 7 minuta nga fundi Me kete fitore cecenet e Terek kapin zonen e europes ne renditjen e pergjithshme teksa tashme jane ne vend te katert ne kuoten e 21 pikeve po aq sa Cska e Moskesbrbr
brbrbrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br