Ajo është një nga femrat më të pëlqyera dhe më të përfolura në Gjermani, edhe pse është holandeze.


Bëhet fjalë për gruan e futbollistit Rafel van der Vaart, 30 vjeç, me të cilin është në proces divorci.


Sylvie van der Vaart, 35 vjeç, është një moderatore televizive, ndërsa dikur vlerësoheshin si një nga çiftet më të bukur dhe më të suksesshëm.


Por historia nuk paska qenë kështu.


Që pas nisjes së procesit të divorcit, kanë dalë në dritë disa histori tradhtish të Sylvie.


Fillimisht francezi Guillaume Zarka, 33 vjeç. Më pas modeli amerikan, Jerad Moore, 29 vjeç.


Tani edhe një pilot.


Balasz Z., me origjinë nga Hungaria, por me pasaportë holandeze, ka rrëfyer historinë e dashurisë mes tyre, në një kohë që ajo ishte e martuar.


Që në fillim pati shkëndija mes nesh, thotë ai.


Ishte koha kur ajo udhëtonte nga Londra në Amsterdam.


Më pas pati disa takime dhe erdhi puthja.


Kur ndjehej keq, e dëgjoja në telefon deri në tre orë. Ose bënin shëtitje romantike në dëborë.


Takoheshin ku të mundnin, në shumë qytete evropiane.


Madje njëherë edhe mbi tavolinën e kuzhinës së Sylvie.


Futbollisti e mësoi tradhtinë me e-mail.


Vetë ai nuk ka preferuar të komentojë për historitë e të shoqes./ep


1


2


3