E marte 24 Prill 2012 1618

KRYEMINISTRI SALI BERISHAKryeministri Sali Berisha u nis ne mesdite per ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes ne nje vizite disaditore. Ne axhenden e zotit Berisha jane parashikuar takime te nivelit te larte ne Departamentin e Shtetit dhe ne kongresin amerikan.Por me i rendesishem mbetet takimi dhe konferenca e perbashket per mediat me Sekretaren e Shtetit Hillary Clinton diten e neserme. Kryeministri Berisha eshte ftuar ne kremtimin e 100-vjetorit te themelimit te federates Vatra ne New York. Ai pritet gjithashtu te vizitoje shtepine muze te presidentit te 28-te te Shteteve te Bashkuara te Amerikes Wilson.

Komente

Facebook