Rapidi i Vjens

Edhe pse ka realizuar golin e fitores 2-0 kundr Matersburgut, trajneri i Rapidit t Vjens, Peter Pakult, por edhe disa specialist austriak nuk jan t knaqur me formn e Hamdi Salihit. Kjo pr faktin se edhe n ndeshjen e fundit, ai ka pasur shum raste pr shnim, t cilat nuk i ka shfrytzuar. Tekniku Pakult vazhdon ta qortoj futbollistin shqiptar. Ndrkoh q jo m pak kritik sht edhe shtypi vjenez. Sipas ktyre t fundit “n sulm ndihet mungesa e sulmuesit t dmtuar Jelavic, i cili me shum gjasa nuk do t mund t kthehet as pr ndeshjen e ksaj jave ndaj Aston Vils n Angli, e vlefshme pr Europa League. Salihi dhe Nuhiu nuk arrijn t japin 100 pr qind t tyre. Prandaj sht e mundur q Rapidi t hidhet srish n merkato n krkim t nj tjetr sulmuesi me pesh”.
#