Rapid-Mattersburg 2-0
Matersburgu, viktima e preferuar e Salihit: 8 gola n 5 ndeshje

Hamdi Salihi vazhdon t shnoj edhe pse trajneri Peter Pakult ka shum ankesa pr formn e tij. Sulmuesi kuqezi ka realizuar dje golin e dyt n fitoren 2-0 q skuadra e tij Rapidi i Vjens fitoi 2-0 ndaj Matersburgut. Ky sht edhe goli i 50 n total i futbollisti shqiptar n kampionatin austriak. Por pr t arritur te goli ish-bomberi i Vllaznis, Tirans dhe SV Riedit, nuk sht se ka shklqyer. Rapidi ka krijuar nj volum t madh loje, ndrkoh, edhe pse skuadra e tij ishte n avantazh, Salihi ka humbur shum raste t mira pr shnim n minutat 32’, 35’, 42’, 56’, 83’. Por m n fund n minutn e 91-t mundi t mposht portierin kundrshtar. “Natyrisht, ky gol sht shum i rndsishm pr mua personalisht dhe pr skuadrn. Kemi punuar shum pr t krijuar raste, un i humba dy, tre shum t mir, por n fund shnova nj gol t rndsishm”. Mattersburgu sht “viktima e preferuar e Salihit, pasi n 5 ndeshjen e fundit i ka shnuar 8 gola.
#