var fbShare url httpvizionplusalsan-marino-thumbon-gjermanine-vishni-ende-corape-te-bardha-me-sandalesize smallp styletext-align justifyGjermania fitoi 8-0 ne fushen e blerte ndaj San Marinos por e humbi betejen jashte saj Dy prej figurave kryesore te kombetares gjermane Tomas Myler dhe Karh Heinze Rummenigge kane mbajtur nje qendrim absurd kur kane thene se San Marino nuk ka asnje lidhje me futbollin profesionist Nuk kuptojme 8211 vijojne gjermanet sensin e ndeshjeve te tilla mbi te gjitha me kete kalendar kaq te ngjeshur E mirekuptojme faktin se per San Marinon eshte dicka e vecante te luash ndaj Kampioneve te Botes dhe e vetmja menyre sesi ata mund te na ndalin jane nderhyrjet e ashpra Keto jane rreziqe te kota 8211 perfundon Mullerbrbr
p styletext-align justifyI menjehershem ka qene reagimi i kreut te zyres se shtypit te San Marinos Alan Gasperoni i cili permes nje postimi ne Facebook ka renditur 10 arsye se pse ndeshje te tilla jane shume te dobishme Mes rreshtave Gasperoni thote se futbolli nuk eshte ne pronesi te Gjermaneve por e te gjithe atyre qe e dashurojne kete sport Gasperoni shprehet se gjermanet nuk do te ndryshojne kurre dhe se nuk kane mesuar ene qe arroganca nuk eshte garanci per fitorenbrbr
p styletext-align justifyAlan Gasperoni e mbyll letren e tij duke thene se kjo ndeshje e ka bere ate te kuptoje qe edhe pse futbollistet gjermane veshin uniformen me te bukur qe mban logon e Adidasit ne thelb mbeten ata persona qe veshin sandalet me corapet e bardhabrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br