Stefano Sanino


Prishtine 18 shkurt 2011 NOA- Bashkimi Europian mirepret angazhimin e Kosoves dhe Serbise ne dialogun e ardhshem mes tyre.


Zevendesdrejtori i Pergjithshem i Drejtorise se Pergjithshme te Komisionit Evropian per Zgjerim Stefano Sanino ishte ai qe leshoi kete deklarate.


Sanino po qendron ne  Kosove per nje vizite disa ditore.


Ne mirepresim punen me qeverine e Kosoves ne realizimin e ambicieve evropiane te Kosoves. Axhenda e BE-se eshte nje axhende e reformave te ngjeshura. Sipas pervojes tone edhe pse keto reforma jane te veshtira ato sjellin stabilitet dhe prosperitet deklaroi Stefano Sannino para mediave.


a.y/NOA


Lajme te ngjashmeKorrupsioni zgjedhjet e protestatKantrimen Zgjidhja sdo vije nga BE-SHBAAmbasada e SHBA Countryman anulloi viziten ne Kosove per shkak te mjegulles Fratini anulon viziten ne Kosove shkon ne SerbiE plote- Fjala e Zv.Kryeministrit Edmond Haxhinasto ne forumin politik Selanik II


Lidhjeangazhim be dialog Kosove Serbi Stefano Sanino vizite