Foto ilustruese
Lajme te lidhuraE perfituar me falsifikim sekuestrohet trualli me vlere 100 milione euro ne Karaburun - Toka e sekuestruar ne Vlore Manjani Hetime te plota per shkelesit e ligjit


Vlore 1 qershor 2016 NOAal- Sekuestrimi i 220 hektareve toke ne Karaburun ka bere qe te vihen ne pranga dy personabr
br
Ne vijim te hetimit te Prokurorise se Vlores ku u sekuestrua 220 ha truall ne plazhin e Shen Vasilit ne Karaburun mbremjen e se martes jane arrestuar nje notere dhe nje avokat te dyshuar per falsifikimin e dokumenteve dhe shperdorimin e detyresbr
br
Prokuroria e Vlores urdheroi kontrollin e zyres noteriale dhe avokatore proces i cili u krye ne bashkepunim me policinebr
br
Ne vijim te kontrollit ne zyren e noteres Belona Seraj 29 vjece banuese ne Vlore dhe avokatit Enkes Hysendhima 35 vjec banues ne Orikum u gjeten nje numer i larte dokumentesh te falsifikuarabr
br
Ne baze te ketyre rezultateve eshte bere arrestimi ne flagrance i tyre ndersa vijon hetimi per rastin Krahas tyre u shpall ne kerkim edhe biznesmeni P P 52 vjec Dyshohet ne falsifikimin per tjetersimin e prones ndaj Prokuroria e Vlores po vijon hetimin per rastin ku dyshohet se jane perfshire edhe persona te tjereaynoaalbr
br
Komentoni mbi kete lajm me poshte Nese keni dicka per te raportuar mbi kete teme na shkruani tek prnoaal

lang enUS

p idlastbrbr

windowtaboola windowtaboola
taboolapush
mode thumbnails-a-escalator
slider true
placement Mobile Escalator Thumbnails
targettype mix