Interi vazhdon te kryesoje Serine A e vetme pas fitores me Napolin 2-1.Per zikalterit shenuan Kordoba dhe Muntari, ndersa per Napolin realizoi Lavezi.Nuk mbetet mbrapa as Roma qe mundi Fiorentinen me rezultatin 1-0.Golin e fitores e shenoi Francesko Ttotti.