Transferimi i Leonardo Bonucc-it te Milani e bëri atë gjithashtu edhe futbollistin më të paguar të Serie A.


Oferta e Djallit nuk mund të refuzhej nga mbrojtësi, që do të marrë 8 milionë në një sezon, shto këtu edhe 2 milionë  të tjera bonuse.


Kjo do ta çojë rrogën e tij rreth 10 milionë .


Një pagesë mjaft e lartë për kapitenin e ri të kuqezinjve dhe lojtarin e kombëtares italiane.


Por përveç qendërmbrojtësit 30 vjeçar, ka edhe futbollistë të tjerë të cilët përfitojnë shifra të larta nga klubet e tyre.


Dominon në paga Zonja e Vjetër, e cila nuk kursehet për yjet e saj, të cilët ia kanë shpërblyer me trofe në këto gjashtë vitet e fundit.


Këta janë futbollistët më të paguar të kampionatit të ekipeve më të mira në Itali.


10


Sami Khedira (Juventus, 4 milionë në sezon)


Marek Hamsik (Napoli, 4 milionë në sezon)


Juan Cuadrado (Juventus, 4 milionë në sezon)


Dries Mertens (Napoli, 4 milionë në sezon)


Gianluigi Buffon (Juventus, 4 milionë në sezon)


 


9


Edin Dzeko (Roma, 4,5 milionë në sezon)


8


Miralem Pjanic (Juventus, 4,5 milionë në sezon)


7


Mauro Icardi (Inter, 4,8 milionë në sezon)


6


Lorenzo Insigne (Napoli, 5 milionë në sezon)


5


Douglas Costa (Juventus, 6 milionë në sezon)


4


Gigio Donnarumma (Milan, 6 milionë në sezon)


3


Gonzalo Higuain (Juventus, 7,5 milionë në sezon)


2


Paulo Dybala (Juventus, 7,5 milionë në sezon)


1


Leonado Bonuçi (Juventus, 8 milionë në sezon, shto këtu edhe 2 mln  bonuse)