Në kuvendin e tretë zgjedhor, Behgjet Pacolli pa asnjë kundërkandidat është zgjedhur për të dytën herë kryetar partie i AKR-së.


Pas rizgjedhjës Pacolli ka premtuar që do të jetë aty ku është interesi I partisë dhe I qytetarëve te Kosovës.“ Ju premtoj se do të jem i hapur dhe I sinqertë. Do të jem aty ku ështe interesi i AKR-së dhe I qytetarit”, ka deklaruar Pacolli para delegatëve të Kuvendit.


Ai ka shprehur edhe deshirën e tij për një garë të brendshme për kryetar të AKR-së./Indeksonline/