Transmetuar me 26052016 - 1116
Foto arkivTirane 26 maj 2016 NOAal- Seanca e sotme parlamentare ka nisur me nje propozim te deputetit socialist Eduard Shalsi i cili ka kerkuar qe gjate zhvillimit te saj te diskutohen ceshtje te rendit te dites dhe te mos dilet jashte tyrebr
br
Ai kerkoi qe ky propozim te pranohet nga te gjithe deputetet te majte e te djathte dhe ne vijim te gjendet nje moment i dyte per te diskutuar ceshtje te tjerabr
br
Ne reagim ndaj tij kreu i grupit parlamentar demokrat Edi Paloka tha se e mirekupton propozimin e deputetit Shalsi por shtoi se e drejta e deputeteve per te folur ne Parlament per ceshtje te rendesishme per qytetaret eshte dominantebr
br
shte e pamundur qe ne kete vend ne te vetmin vend ku opozita ka te drejten e fjales ne te flasim per ligjin per shembull per ate te ushqyerjes me gji nderkohe qe kemi pare pamjet e Shukriut lidhjet e droges dhe skandalet qeveritare qe jane te perditshme Dhe ju propozoni qe ne mos ti permendim por te flasim per qumeshtin e gjirit pasi kemi pare Shukriun ne televizor - u shpreh Palokabr
br
Nga ana e tij kryeparlamentari Ilir Meta nderhyri duke sqaruar se deputeti Shalsi nuk kerkoi qe te mos ngrihen probleme te qytetareve por qe te gjendet nje zgjidhje qe te diskutohen ne nje kohe te caktuar Ai vijoi me tej duke thene se propozimi i Shalsit ka si qellim qe te mos cenohen diskutimet per ligjet duke e cilesuar si nje konstatim te drejteaynoaalbr
br
Parlamenti Livebr
br
Komentoni mbi kete lajm me poshte Nese keni dicka per te raportuar mbi kete teme na shkruani tek prnoaal

lang enUS

p idlastbrbr

windowtaboola windowtaboola
taboolapush
mode thumbnails-a-escalator
slider true
placement Mobile Escalator Thumbnails
targettype mix