Dy vëllezër janë goditur me kaçavidë mbrëmjen e të martës, teksa është arrestuar autori dhe është shpallur një tjetër në kërkim.


Serxhjo Bedinaj, 23 vjeç është vënë në pranga pasi në lagjen Pavarësia pranë shkollës së mesme profesionale, në bashkëpunim me të miturin B.B dhe M.G, 24 vjeç gjatë një konflikti fizik për motive banale kanë plagosur me kaçavidë , shtetasit N.A., 18 vjeç dhe E.A., 18 vjeç, vëllezër, banues në Panaja, Vlorë, të cilët kanë marrë ndihmën e nevojshme mjekësore në spital dhe aktualisht janë jashtë rrezikut për jetën.


Po punohet për kapjen dhe ndalimin e 24 -vjeçarit M.G, i shpallur në kërkim.


Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për veprën penale Plagosje e rëndë me dashje, kryer në bashkëpunim.


16 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)