Që nga paslufta e këndej vazhdimisht është folur për kurdisje të ndeshjeve në futboll. Janë shitur e stërshitur, bile për kurdisje janë dhënë dru, turrshi, tjegulla etj.
Ngjarja e fundit e shëmtuar ka ndodhur në xhiron e fundit të Ligës së Parë, ku Istogu u kurorëzua me titull dhe u inkuadrua në Superligë. Istogu ndeshjen e fundit e zhvilloi kundër Lirisë dhe deri në minutat e fundit rezultati ishte 0:0.

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};


Me të marrë vesh se ndeshja tjetër ndërmjet Vëllaznimit dhe Ballkanit kishte përfunduar pa fitues, zyrtari i Lirisë, Bashkim Kajdomçaj (shihet në video) iu thotë futbollistëve prizrenas që ta lëshojnë lojë. Pas pak çastesh Istogu shënon.
Shikojeni maskarallakun që ndodhi në Istog. /Indeksonline/
https://