Kreu i qeveris

Kryeministri Berisha, gjat vizits s tij n Kor, pruroi edhe prfundimin e punimeve pr unazn e jashtme t qytetit, pr t ciln jan financuar nga qeveria 100 milion lek. Prgjat ktij prurimi, Kryeministri u shpreh se Kora ka tashm unazn m t bukur n Shqipri, ndrsa premtoi t tjera investime gjigante pr qendrn e zons Juglindore. Edhe n muajt e nxeht t ksaj vere, Kryeministri Berisha nuk i ka ndalur inaugurimet e tij n zona t ndryshme t vendit. Por n muajin gusht, kreu i qeveris sht prqendruar m shum tek inaugurimet n pjesn jugore t vendit dhe kryesisht n zonn e bregdetit shqiptar. Kto inaugurime pritet t bhen edhe m t shpeshta, nisur edhe nga fakti se pak muaj i ndajn qytetart shqiptar nga zgjedhjeve vendore t pranvers s 2011-s.
#