Durres 26 nentor 2016 NOAal - Policia e Durresit ka goditur nje bande hajdutesh qe ishin kthyer ne makthin e banoreve te qytetit bregdetar Sipas njoftimit policia ka prangosur 4 persona ka dokumentuar se paku 8 vjedhje dhe ka zbuluar skemen se si kryheshin atobr
br
Ne pranga u vune shtetasit Dorian Deda 18 vjec Artur Prenga 21 vjec Alban Kacorri 19 vjec dhe Lek Kacorri 49 vjec te gjithe banues ne Durres Ne saje te veprimeve hetimore te specializuara jane zbardhur dhe dokumentuar 8 vjedhje kryesisht banesash te kryera nga shtetasit e mesiperm ne bashkepunim  me njeri-tjetrin konkretishtbr
br
1 Me date 03062016 ne lagjen Nr 15 kane vjedhur banesen e shtetasit MGj 56 vjec ku kane marre 1 laptop bizhuteri dhe sende te tjerabr
br
2 Me date 10072016 ne lagjen Nr 15 kane vjedhur banesen e shtetases VH 55  vjece ku kane marre sende elektroshtepiakebr
br
3 Me date 22092016 ne lagjen Nr 15 kane vjedhur banesen e shtetasit FG62 vjec ku kane marre nje televizor dhe 2 telefona celularebr
br
4 Me date 22092016 ne lagjen Nr 171 kane vjedhur me thyerje banesen e shtetases AZ 53 vjece  ku kane marre 50 000 lekebr
br
5 Me date 06102016 ne lagjen Nr 15 kane vjedhur me thyerje banesen e shtetases  AL58  vjec ku kane marre sene te ndryshme elektroshtepiakebr
br
6 Me date 21112016 ne lagjen Nr15 kane vjedhur me thyerje lokalin ne pronesi te shtetasit XhJ 56 vjec ku kane marre nje sasi lekesh dhe aksesore kepucariebr
br
7 Me date 25112016 ne lagjen Nr15 kane vjedhur banesen e shtetasit ALl78 vjec ku kane vjedhur kabull elektrikbr
br
8 Me date 25112016 ne lagjen Nr15 kane vjedhur me thyerje banesen e shtetasit HB ku kane marre nje monitor kompjuteri 1 televizor dhe 1 laptopbr
br
Ne cilesine e provave materiale jane sekuestruar Televizor Laptop telefona celulare gur fresibel dhe sende te tjerabr
br
Si vepronte grupi br
br
DDeda APrenga dhe AKacorri kryenin vjedhjet ndersa Lek Kacorri administronte dhe shiste materialet e vjedhura ne banesa te ndryshme Shtetasit e mesiperm jane persona me precedente penale te meparshem ne fushen e veprave penale kunder prones Materialet i kaluan Prokurorise se Rrethit Gjyqesor Durres per veprime te metejshme per veprat penale Vjedhja dhe Pervetesimi i parave ose mallrave qe rrjedhin nga vepra penale ose veprimtaria kriminale ne bashkepunim


Para
SHIKONI T GJITHA FOTOT 11
Pas

Para
SHIKONI T GJITHA FOTOT
Pas
lang enUS

p idlastbrbr

windowtaboola windowtaboola
taboolapush
mode thumbnails-a-escalator
slider true
placement Mobile Escalator Thumbnails
targettype mix