Gjykata ka caktuar masën e sigurisë arrest me burg për ish-kreun e ALUIZNIT në Shkodër,  Ardian Dodani.


Ai akuzohet se legalizoi bar restorante në zonën turistike të Shirokës dhe rrugën kryesore në të cilën nuk lejohet me ligj.


Ardian Dodani po hetohet me akuzën e shpërdorimit të detyrës, vepër penale të cilën ai e ka konsumuar përgjatë 2015 kohë kur ka drejtuar dhe zyrën e legalizimit në rajonin e Shkodrës.


19 maj 2017 (gazeta-Shqip.com)