Gjykata e Shkodrës ka vendosur masën e sigurisë arrest me burg për tre persona të arrestuar për vjedhje dhe grabitje.


Prapa hekurave do të mbeten shtetasit Esmir Dema, Altin Billa dhe Gentian Dibra.


Ata akuzohen për të paktën 11 vjedhje të kryera në Shkodër. Vjedhjet janë kryer duke nisur nga viti 2015.


 Vodhën 11 banesa në Shkodër, shkatërrohet grupi i hajdutëve


/Ora News.tv/


 


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter