Shkodr (start)- Nj 62-vjear nga rrethi i Shkodrs, humbi jetn mbrm si pasoj e nj aksidenti automobilistik, ndrsa ka mbetur u plagosur rnd djali i tij 10-vjear. Ngjarja e rnd ndodhi n aksin rrugor Shkodr-Hani i Hotit, ku 62-vjeari Kol Bredha po udhtonte me motor me bashkshorten dhe djalin e tyre dhjetvjear. Fmija ndodhet i shtruar n spitalin Rajonal t Shkodrs, n gjendje t rnduar shndetsore.Bredha u godit nga nj automjet tip foristrad me targa t huaja. Drejtuesi i automjetit, nj banor i Lezhs, i shoqroi t dmtuarit n Spitalin e Shkodrs dhe m pas u ndalua nga policia.