Nje bombe dore shpertheu mbreme ne oborrin e shtepise se biznesmenit shqiptar Enver Maliqi ne lagjen Zhelezara ne Shkup.

Nga shperthimi nuk ka pasur persona te plagosur por vetem deme materialeve si thyerje e xhamave dhe demtime te tjera.

Sipas nje njoftimi zyrtar te Ministrise se Brendshme bomba shpertheu rreth ores 1915 kur ne shtepi ndodheshin familjaret e biznesmenit Enver Maliqi.

Maliqi eshte pronari i kompanise Gemak Trade me seli ne Shkup e cila merret me tregti sidomos me shperndarjen e pijeve te njohura alkoolike. Ministria e Brendshme beri te ditur se po heton per te zbardhur ngjarjen.