Maqedonia trhiqet pr shtjen e vizave dhe l n fuqi pr qytetart e Shqipris regjimin q ka qen deri tani, pa asnj ndryshim.Lajmi sht
i ditur nga zdhnsi i Ministris s Punve t Jashtme t Maqedonis, Sasho Kokallanov pr Agjencin Telegrafike Shqiptare.Tani pr tani regjimi i vizave pr shtetasit shqiptare mbetet i njejt, si ka qen. Dy ministrit jan n bisedime me ekspert t veant pr t zgjidhur sa m shpejt kt shtje, tha zdhnsi Kokallanov.