Gilmando Dani

PUBLICITET


shte shpallur ne kerkim nga policia e kryeqytetit Gilmando Dani pasi akuzohet per nje plagosje me arme zjarribr
br
37 vjecari Dani akuzohet per plagosjen e 24-vjecarit Valter Pelivani nga Memaliaj mesditen e  se shtunes ne Rrugen e Kavajesbr
br
Ketij te fundit i eshte bere prite por fatmiresisht ka mundur te shpetoje vetem me plage te lehta dhe ndodhet jashte rrezikut per jetenbr
br
Me 5 janar Gilmando Dani dhe Emiljano Shullazi u bene objekt i nje atentati me arme nga ku munden te shpetoninbr
br
Gilmando Dani eshte nje emer i njohur per drejtesine shqiptare per shkak te precedenteve te meparshem kriminale por edhe lidhjeve me te shumeperfolurin Emiljano Shullazibr
br
Ngjarja te Rruga e Kavajes ne Tirane plagoset Valter Pelivanibr
br
Konflikti i momentit u be shkak qe nje 25-vjecar te mbetet i plagosur me arme zjarri diten e djeshme ne Rrugen e Kavajes ne Tirane Policia po punon per identifikimin e autorit pasi i plagosuri ka deklaruar se nuk e njihte agresorin dhe ishin grindur ne ambientet e brendshme te nje supermarketi per shkak te nje konflikti te momentit raporton gazeta Shqip Burimet e policise sqaruan se personi qe mbeti i plagosur quhet Valter Pelivani 25 vjec lindur ne Memaliaj dhe banues ne Tirane Nderkaq policia ka nisur hetimet per identifikimin dhe arrestimin e te riut qe shkaktoi plagosjen nisur nga pershkrimet qe ka dhene 25-vjecari dhe personat e tjere qe ndodheshin ne market Sipas Policise se Tiranes motivet e plagosjes mbeten ato te nje konflikti midis dy te rinjve ndersa mesohet se i riu nga Memaliaj tashme eshte jashte rrezikut per jeten Nga ana tjeter Pelivani eshte marre ne pyetje nga hetuesit teksa mesohet se ka deklaruar se eshte qelluar nga pas nga nje person te cilin nuk kishte mundur ta fiksontebr
br
Plagosja ne marketbr
br
Sipas burimeve nga Policia e Tiranes ngjarja eshte shenuar pas mesdites se djeshme ne katin e trete te nje marketi qe ndodhej te Parku i Autobuseve ne Rrugen e Kavajes kur 25-vjecari nga Memaliaj me banim ne Tirane eshte qelluar me pistolete Sipas te riut dhe deshmive te personave te tjere qe ndodheshin ne market grindja kishte filluar ne rreshtat e mallrave te supermaketit ku pas te sharave dhe te goditurave me grushte i riu nxori pistoleten dhe qelloi disa here ne drejtim te 25-vjecarit Ai ka marre plage te lehta dhe dergimi ne spital brenda nje kohe te shkurter i ka sjelle daljen nga rreziku per jeten Personat e tjere qe ndodheshin ne supermarket kane lajmeruar menjehere uniformat blu te cilat pas kryerjes se veprimeve te para hetimore nisen punen per te identifikuar dhe shpallur ne kerkim autorin e plagosjes i cili ishte larguar pasi qelloi 25-vjecarin Burimet spitalore thane se Pelivani ka marre plage te lehta qe nuk i rrezikojne shendetin Ne cilesine e proves materiale jane sekuestruar gezhojat e gjetura ne vendin e ngjarjes

lang enUS

p idlastbrbr