Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ka reaguar edhe njëherë rreth sjelljeve të serbëve, në ndeshjen e sotme Partizan – Crvena Zvezda.
Kryetari pyet nëse janë europian ata që thërrasin “vrit dhe prit që shqiptarët të mos ekzistojnë”?

AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"};


“Në çdo stadium në Serbi, tifozët po thërrasin vrit dhe prit që shqiptarët të mos ekzistojnë. Serbia Evropiane?”, ka shkruar Ahmeti./Indeksonline/