Zbardhen të gjithë emrat e demokratëve në komisionet parlamentare. Pas bërjes publike të kryetarëve dhe anëtarëve të LSI-së dhe PS-së, zbulohen edhe emrat që kryedemokrati Basha ka zgjedhur nëpër komisione:


Komisioni i Ekonomisë dhe Finacave


Jorida Tabaku

Edmond Spaho

Agron Shehaj

Dashamir Shehi

Fatbardha Kadiu

Nada Mecorapaj


Komisioni i Çështjeve Soociale


Bardh Spahiu

Lindita Metaliaj

Grida Duma

Halim Kosova

Orjola Pampuri


Komisioni i Integrimit


Genc Pollo

Aldo Bumci

Vangjel Dule


Komisioni i Ligjeve


Eduard Halimi

Oerd Bylykbashi

Fatmir Mediu

Gent Strazimiri

Enkelejd Alibeaj


Komisioni i Sigurisë


Flamur Noka

Isuf Cela

Anton Frrokaj

Myslym Murrizi

Ervin Salianji

Xhemal Gjumkshi


Komisioni i Politikës së Jashtme


Tritan Shehu

Edi Paloka

Rudina Hajdari

Nard Ndoka

Klevis Balliu


Komisioni i Medias


Albana Vokshi

Valentina Duka

Romeo Gurakuqi

Luçiano Boçi


14 shtator 2017 (gazeta-Shqip.com)