Berlin 11 tetor NOA - Nje shperthim ka
provokuar nje zjarr te madh ne nje traget qe lidh Gjermanine me Lituanine ne
Detin e Veriut duke shkaktuar plagosjen e lehte te disa personave.Lajmi eshte bere i ditur nga kapitaneria e
Cuxhaven ne Gjermanine perendimore.Ka qene anija Lisco Gloria e cila mbante
flamurin e Lituanise dhe transportonte 200 pasagjere se bashku me automjetet e
tyre. Mbeten ende per tu qartesuar shume fakte dhe dinamika e tyre.

Anija ishte nisur nga Kieldhe kishte si
destinacion Lituanine kurdrejt mesnates te se premtes ndodhi shperthimi per
arsye te cilat ende jane te paqarta. Per tu theksuar se pasagjeret dhe pjesetaret
e ekuipazhit shpetuan te gjithe.r.b/NOA

topsyWidgetPreload urlhttp//www.noa.al/index.php/bota/94-bota/32097-shperthim-ne-nje-anije-qe-lidhte-gjermanine-me-lituaninetitleShperthim ne nje anije qe lidhte Gjermanine me Lituaninetheme blue nickagjencianoa