Një shpërthim i fuqishëm është shënuar në qendër të Parisit mëngjesin e së shtunës. Lajmi  është konfirmuar nga policia, e cila thotë se  shpërthimi ndodhi në Rue de Trevise. Si pasojë e kësaj është  shkaktuar zjarr dhe panik në zonq. Imazhet pas shpërthimit janë postuar në Tëitter dhe duken dëme të shumta.


Explosion in central ParisREAD MORE: https://on.rt.com/9m69


Gepostet von RT am Samstag, 12. Januar 2019Policia i bën thirrje qytetarëve të qëndrojnë larg zonës ku ndodhi shpërthimi.  Të dhënat paraprake flasin për disa të plagosur por zyrtarisht ende nuk ka gjë të konfirmuar.  Informacionet e para tregojnë se shpërthimi mund të jetë shkaktuar nga një rrjedhje gazi.


12 janar 2019 (gazeta-Shqip.com)