Tjetër sasi tritoli dhe këtë herë ka shpërthyer ndryshe nga dy rastet ku u gjet në mes të rrugës dhe në derën e një zyre përkthimi duke u çaktivizuar nga xhenierët.


Po flasim për një ngjarje të ndodhur pas mesnate në Vlorën e kthyer në bazën e eksplozivit në 11 ditët e para të prillit.


Sipas policisë ngjarja ka ndodhur në afërsi të një lokali në lagjen “Rilindja” dhe fatmirësisht nga shpërthimi janë regjistruar vetëm dëme materiale.“Më datë 11.04.2019, rreth orës 03:35, në lagjen “Rilindja”, në afërsi të lokalit me pronar S.Z., dyshohet se ka shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse. Si pasojë e shpërthimit nuk ka dëme në njerëz por vetëm dëme materiale”, njofton policia.


Policia dhe grupi hetimor po punojnë intensivisht për identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve si dhe për zbardhjen e plotë të ngjarjes.