Kombëtarja shqiptare U-19, do të luaj kundër homologëve italiane, një miqësore, në mesin e javës së ardhëshme. Ekipi i Foto Strakoshës, do të vazhdoj kështu, fushatën seleksionuese dhe përgatitore për Europianin e ardhshëm te kësaj moshe. 


Ndeshja do të luhet në Itali, të mërkuren më 14 maj në stadiumin Livio Luci në Camerino. Për këtë ndeshje, trajneri i U-19 Foto Strakosha, ka zgjedhur futbollistë të cilët kanë kualitet dhe nuk kanë provuar shumë shansin në kombëtare.


Lista e plotë:

NrEmriMbiemriDatelindjaSkuadra1AntonioElezaj1996VirtusLanciano2SerxhioKuqo1996Lamia Greqi3KostandinKariqi1996Astera (Greqi)4AncheloMusaj1996Panionio (Greqi)5QazimLaci1996Olimpiakos (Greqi)6LorikAliu1996Prishtina7BeratBeciri1996Kopenhagen (Danimarkë)8MarjusRabi