Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu u bën apel qytetarëve që të zbatojnë tre rregulla të thjeshta për të fituar luftën kundër koronavirusit.


manastirliu2


Reagimi vjen ndërkohë që numri i të infektuarve vazhdon të jetë i lartë.


Postimi:


Lutemi respektoni këto tre veprime të thjeshta, çdo ditë, për tju bashkuar përpjekjes së mjekëve dhe infermierëve, për ta mundur COVID19


Respekto distancën


Vendose maskën


Ruaj higjienën vetjake dhe kolektive


#RespektoniRregullat


107728029_995758690880181_8774045279689280676_o 107994801_995758724213511_6516314933864042003_o 108144568_995758660880184_8787223011386923063_o