brbrProkuroria e Tiranes kerkon 16 vite burg per Kristjan Marinajn i cili akuzohet si bashkepunetor i Mark Frrokut ne vrasjen e Aleksander Kurtit ne Belgjike ne 5 mars 1999 Pretenca u zhvillua me dyer te mbyllura ndersa i pandehuri u perfaqesua nga avokati i tij Ilir Murati Nderkohe u shty per te dyten here pretenca per ish-deputetin e Partise Kristian-Demokrate Mark Frroku Ky i fundit akuzohet per vrasje me paramendim kryer ne bashkepunim Ndaj Frrokut rendojne edhe akuzat e pastrimit te produkteve te vepres penale fshehje ose deklarim i rreme i pasurive dhe ndertim i paligjshembrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br