Seanca e ballafaqimit mes Emiljano Shullazit dhe Ylvi Beqajt, i cilësuar si dëshmitari kyç për zbardhjen e kalimit të 20% të ish-hotel Vollgës në portofolin e Emiljana Shullazit, i ka befasuar të gjithë.


Ylvi e Shullazi nga deklaratat e bëra në sallën e gjyqit treguan se njiheshin mjaft mirë me njëri-tjetrin, madje kanë përmendur shpeshherë emra të njohur të politikës.


Ata kanë përdorur emra ish-ministrash e ministra aktualë.


Një emër i përmendur prej tyre është edhe ai i ish-kryeparlamentares Jozefina Topalli, të cilës Ylvi, sipas Shullazit, i ka mundësuar një udhëtim në Arabinë Saudite.


Një fakt i tillë mësohet të jetë mohuar nga Ylvi Beqaj.


Të martën që vjen pritet të thirret sërish për ballafaqim Emiljano Shullazi dhe Ylvi Beqja.