Transmetuar me 05112015 - 2054


PUBLICITETUshqimi nuk eshte armiku juaj sic disa njerez pretendojne Ai eshte ne fakt shoku me i mire Shikoni gjashte arsyet pse ushqimi i shendetshem do tju beje qe te ndryshoni menyren se si mendoni per gjithckabr
br
Ju jeni cfare ju hanibr
Njerezit thone se ju jeni ajo qe ju hani fare keni brenda trupit tuaj ndikon ne menyren si trajtoni diten tuaj Nese nuk hani mengjesin me shume shume gjasa do te ndjeheni joproduktive Mengjesi eshte me te vertete i rendesishem eshte vakti me vital i ditesbr
br
Buka ju ben te lumturbr
Shume i kane cilesuar karbohidratet si nje armik duke pretenduar se sjellin shendet do lloj ushqimi mund tju shendoshe dhe buka nuk eshte nje perjashtim Mjeket  thone se parate nuk mund te blejne lumturine por ekspertet e ushqimit thone se buka mundetbr
br
Ushqimi i shendetshem rrit produktivitetin tuajbr
Studimet tregojne se cdo shtate vjet organet tona ndryshoje dhe qelizat tona rinovohen Ne mund te ndryshojme ose menyren si organet tona te funksionojne me ate qe ne hame cdo dite duke filluar nga sotbr
br
Ushqimi i shendetshem mund te ju ndihmoje te shpetuar botenbr
Ndoshta jo saktesisht shpetoni boten por ju mund te ndihmoni mjedisin duke ngrene me shume perime Pervec promovimit te nje mjedisi me te paster proteinat me baze bimore sjellin shume perfitime shendetesorebr
br
Per nje kujtese afatgjate mbani patatet e skuqura largbr
Ushqimet me yndyre mund tju ngopin lehte-lehte por jane te lidhura me depresionin dhe sklerozen Nese ju deshironi te mbani kujtesen tuaj te paprekur qendroni larg yndyravebr
br
Ju mund te merrni kontrollin e jetes tuaj dhe peshes tuajbr
Ne kemi degjuar te gjithe te mirat e te ngrenit shendetshem Keni lekure te shendetshme energji ne trupin tuaj modelet me te mira gjumi dhe keshtu me radhe Ushqimi i shendetshem ne fund te fundit mund te reduktoje koston tuaj ushqimore dhe obezitetin fgnoaal

lang enUS

p idlastbrbr

windowtaboola windowtaboola
taboolapush
mode thumbnails-a-escalator
slider true
placement Mobile Escalator Thumbnails
targettype mix